Gordonki w duecie - umuzykalniające zajęcia dla małych dzieci

Zajęcia opierają się na Sekwencyjnej Teorii Uczenia się Muzyki stworzonej przez Prof. E.E. Gordona, której istotą jest stymulowanie naturalnego rozwoju wrażliwości muzycznej u małych dzieci poprzez dźwięki, rytmy i ruch.

W trakcie zajęć śpiewane i grane na instrumencie są melodie w różnych skalach (dur, moll, skale modalne), recytowane rytmiczanki w różnych metrach (dwudzielne, trójdzielne, mieszane), a dzieci często zachęcane są do imitacji prostych motywów tonalnych i rytmicznych.

 

Dzieci, te poruszające się samodzielnie, mają pełną swobodę ruchu, nie są zmuszane do siedzenia w miejscu. Piosenki najczęściej wykonywane są bez słów, tak, aby maluchy łatwiej mogły sobie wyobrazić i poczuć muzykę.

 

Ponadto na zajęciach dzieci słuchają muzyki znanych kompozytorów, różnorodnej muzyki instrumentalnej, a także muzyki różnych kultur świata.

 

Niektórym aktywnościom muzycznym towarzyszą zabawy edukacyjne (chusta animacyjna, kolorowe chustki do żonglowania, miękkie piłeczki, instrumenty typu idiofony potrząsane czy bębenki itp.)

Terminy zajęć:

  • czwartki 17:00 - 17:45

 

Opłata za cały miesiąc to 150 zł (4 zajęcia w miesiącu).

Zajęcia ruszają od 3 października 2019, ponieważ w październiku przypada 5 czwartków, opłata za ten miesiąc wynosi 187,5 zł.

Adres:

Klub Mam na Bemowie

ul. Konarskiego 83

Osiedle Przyjaźń, Warszawa

Opłaty należy dokonać zgodnie z informacją o płatności, którą otrzymasz na maila po zapisaniu się na zajęcia przez formularz

Jeśli masz pytania, napisz na adres: warsztaty@klubmam.com

 

Nasze prowadzące:

Aleksandra Gruda – studentka muzykologii (Uniwersytet Warszawski) i logopedii ogólnej (Warszawski Uniwersytet Medyczny), kursantka dr Elżbiety Galińskiej w zakresie muzykoterapii, absolwentka kursu umuzykalniającego dla dzieci wg teorii uczenia się muzyki prof. Edwina Eliasa Gordona. Od lat realizuje swoją miłość do muzyki i słowa nie tylko poprzez ścieżkę edukacyjną, ale także artystyczną – wielokrotnie brała udział i odnosiła sukcesy w konkursach recytatorskich, krasomówczych czy wokalnych. W organizacji festiwali muzycznych wspomaga Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Gra na flecie poprzecznym, gitarze, ukulele, i wielu innych instrumentach, którymi czasem stają się przedmioty codziennego użytku. W swoich pracach badawczych rekonstruuje muzyczne znaleziska archeologiczne (http://meakultura.pl/edukatornia/pomost-do-swiata-dzwiekow-1817 ). Pasją oraz wiedzą dzieli się z młodszymi i starszymi. Jest przekonana o sile oddziaływania dźwięków na człowieka – nie tylko w różnego typu terapiach, ale i po prostu w jego rozwoju, niezależnie od wieku.

Joanna Dubrawska-Stępniewska – absolwentka Wydziału Dziennikarstwa oraz Instytutu Muzykologii UW. Od 2010 roku prowadzi zajęcia umuzykalniające dla dzieci wg teorii uczenia się muzyki prof. Edwina Eliasa Gordona. Od 2016 prezeska najwspanialszego Stowarzyszenia „Rodzice Razem”, które od 10 lat prowadzi kultowy już Klub Mam na Bemowie. Prywatnie artystka, działaczka społeczna, wolontariuszka oraz wielka miłośniczka śpiewu, kultury meksykańskiej i bycia we wspólnocie.

©2019 by klubmam.com. Stowarzyszenie „Rodzice Razem” wszystkie prawa zastrzeżone. Proudly created with Wix.com