Asertywność dla kobiet z Aleksandrą Józefowską

Projekt współfinansowany z funduszy Stowarzyszenia „Rodzice Razem”.

 


• Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się, że nie zareagowałaś w żaden sposób, gdy ktoś potraktował Cię niegrzecznie? „Odebrało Ci mowę”, nie mogłaś nic „wykrztusić”? A może, przeciwnie, - zareagowałaś, ale tak agresywnie, że sama później czułaś się z tym nie w porządku?


• Czy zgadzasz się na rzeczy, których nie lubisz/nie chcesz ponieważ masz wrażenie, że inni tego od Ciebie tego oczekują?


• Czy trudno Ci przyjąć komplement, wyrazić lub zareagować na krytykę?


• Czy mówienie o własnych potrzebach sprawia Ci trudność?


• Czy czujesz czasem, że spełniasz oczekiwania innych kosztem siebie?


Jeśli, któraś z powyższych sytuacji jest Ci bliska- zapraszam na warsztat z asertywności. Warsztat skierowany jest do kobiet, ponieważ to w wychowaniu dziewcząt stawia się częściej i mocniej nacisk na „grzeczność i posłuszeństwo” , „nie sprawianie problemów”, a w związku z tym, w dorosłym życiu kobiety, częściej mają problemy z asertywnymi reakcjami np. na przekraczanie ich granic.


Postawa asertywna wyraża się w świadomości i poszanowaniu własnych praw przy jednoczesnym szacunku dla praw innych osób. Asertywna komunikacja polega na łagodnym, ale stanowczym i pozbawionym lęku wyrażaniu siebie. Przez dwa dni będziemy wspólnie pracować, ucząc się budować postawę asertywną i ćwicząc asertywną komunikację.
 

Warsztat potrwa 2 dni. Prowadzony będzie metodami aktywnymi, a osoby uczestniczące będą miały okazję pracować za pomocą burzy mózgów, dyskusji, w parach i grupach.


Prowadząca:


Aleksandra Józefowska – mgr pedagogiki ogólnej na Uniwersytecie Warszawskim. Absolwentka Szkoły Treningu i Warsztatu Psychologicznego Intra oraz Podyplomowych Studiów z Seksuologii Klinicznej. Edukatorka seksualna i trenerka. Od 16 lat związana z Grupą Edukatorów Seksualnych Ponton. Obecnie jest w trakcie kształcenia psychoterapeutycznego w Szkole Psychoterapii Intra. Jako psychoterapeutka współpracuje z kliniką psychiatryczną GabClinic oraz z Bliskim Miejscem. Prowadzi szkolenia i warsztaty dla różnych grup: pracuje z nastolatkami i z dorosłymi (rodzice i kadra pedagogiczna). Od 2017 roku współpracuje też z Klubem Mam na Bemowie - prowadzi warsztaty dla kobiet, rodziców oraz grupę wsparcia. W 2006 roku została nominowana do tytułu Polka Roku przez magazyn Gazety Wyborczej „Wysokie Obcasy” oraz wyróżniona w magazynie ELLE. Prywatnie jest mamą 5-letniego syna.

Termin warsztatów to sobota:

12 i 19 października godzina 10:00 - 18:00 w Domku Przygoda w Lesie na Bemowie, ulica Grotowska 19. Cena za warsztaty to 350 zł. Dla chętnych dodatkowo płatna zupa lub inne danie przygotowane przez znaną i sprawdzoną lokalną gastronomię.

 

Zapisy przez formularz
 

Liczba miejsc ograniczona.

©2019 by klubmam.com. Stowarzyszenie „Rodzice Razem” wszystkie prawa zastrzeżone. Proudly created with Wix.com