Labirynty Matematyczne Montessori

Zapraszamy dzieci 5+ na zajęcia Labirynty Matematyczne Montessori, które odbywają się w naszej Pracowni Montessori, stworzonej przez klubowych rodziców z pasji i poszanowania dla rozwoju małego człowieka.

Dlaczego warto?

Każde dziecko ma naturalne predyspozycje do myślenia matematycznego. Matematyka uczy przede wszystkim myśleć, łączyć fakty, opisywać i rozumieć świat różnych zjawisk. Myślenie matematyczne jest dla każdego dziecka ważnym i oczekiwanym przez nie etapem rozwoju.

W jaki sposób pracujemy?

Przygotowane przez nas otoczenie obfituje w pomoce z pedagogiki Marii Montessori. Ich zadaniem jest zachęcenie dziecka do liczenia, rachowania, rozpoznawania i nazywania figur geometrycznych, posługiwania się miarami, porządkowania obiektów na różne sposoby, wnioskowania o przyczynach i skutkach zdarzeń, orientowania się w przestrzeni.

W Pracowni dużo działamy na konkrecie [koralikach, kamykach, patykach itp],  a na zakończenie zajęć spotykamy się w kręgu w naszym leśnym ogrodzie, by tam zagrać w matematyczną grę w terenie. Jest to też czas relaksu po tak mocnej koncentracji. Szanujemy indywidualne tempo i sposób w jaki każdy uczestnik zainteresuje się danym zagadnieniem.

Mamy do dyspozycji – salę pracowni,ogród w lesie, kuchnię i łazienkę,

Kiedy i co robimy?

Matematyczne Labirynty Montessori otwieramy w każdy czwartek w godzinach 17.00-18.30. W świat montesoriańskich pomocy wprowadza dyplomowana nauczycielka metody Montessori Aleksandra Brodowska, mama dwóch córeczek.

 

Adres:

Domek "Przygoda"

ul. Grotowska 19

Boernerow, Warszawa

 

Termin zajęć:

czwartek, godz. 17.00-18.30, dzieci 5+

Opłata - 160 zł za miesiąc (4 zajęcia w miesiącu). We wrześniu 2019 r. zaczynamy zajęcia od 19tego, w związku tym opłata za wrzesień wynosi 80 zł (2 zajęcia).

Opłaty należy dokonać zgodnie z informacją o płatności, którą otrzymasz na maila po zapisaniu się na zajęcia przez formularz.

Jeśli masz pytania, napisz na adres: warsztaty@klubmam.com

27993036_10157210268226038_8459368340843