Rodzinna Adaptacja Montessori - opiekuńcze zajęcia dla dzieci do 3 roku życia.

Na czym polega adaptacja?

Wierzymy, że każde dziecko ma swój czas gotowości na rozstanie z rodzicem oraz, że od dobrej adaptacji wiele zależy. Dlatego wspieramy wszystkich rodziców w tym, aby obserwując dziecko i siebie, poczuli, kiedy obie strony są gotowe na ten krok. Docelowo dzieci zostają na tych zajęciach pod opieką nauczycielek.

Dla kogo są te zajęcia?

Dla dzieci, aby zaspokoić ciekawość świata, rozwinąć swoją samodzielność, dociekliwość, poznać, co to znaczy być w grupie, budować swoje poczucie wartości, umieć mówić „nie” i uszanować czyjeś „nie”. Dla rodziców pragnących poznać innych, doświadczyć wspólnoty, znaleźć odpowiedź na różne pytania, a przede wszystkim poobserwować swoje dziecko, jak szybko się uczy, zachwycić się jego rozwojem, uchwycić to, na co jest najbardziej wrażliwe, poczuć z nim bliskość.

Gdzie odbywają się zajęcia?

Przestrzeń, przygotowana przez nas wg założeń metody Marii Montessori, zaspokaja dziecięcą potrzebę eksploracji. Dzięki temu każde dziecko może do woli dotykać, niuchać, szperać, szukać, przelewać, rozsypywać, poznawać podobne, chować różne, mierzyć, ważyć, malować, ciąć, kulić, wałkować, chwytać, liczyć, dopasowywać i wiele innych różności, pozwalających rozwijać dziecięcą ciekawość.

Założenia.

Ważne jest dla nas, aby każde dziecko doświadczyło szacunku dla jego indywidualnego tempa rozwoju oraz zrozumienia dla jego naturalnych potrzeb porządku, miłości, wyboru, rozwoju zmysłów, ruchu i zasad. Na każdym spotkaniu będzie czas, by w skupieniu odkrywać świat, czas na relaks, czas na posiłek oraz czas na spotkanie w kręgu.

 

Ważne jest dla nas, aby każdy rodzic doświadczył magii obserwacji własnego dziecka, dlatego wprowadzamy go w świat pedagogiki Marii Montessori podczas wstępnego warsztatu, po każdym cyklu przygotowujemy zapis naszych obserwacji dot. postępów dziecka.

Prowadzące:

W świat montessoriańskich pomocy wprowadzą Was nauczycielki, pasjonatki i również mamy, Aleksandra Brodowska i Katarzyna Piechocka.

Formuła zajęć:

Podczas trzech trzymiesięcznych cykli będzie czas, by w skupieniu odkrywać świat. W tej formule zajęć mamy do dyspozycji cały Klub Mam – salę pracowni, salę na relaks i zabawy ruchowe, kuchnię i łazienkę oraz ogród klubowy.

Kiedy odbywają się zajęcia?

Zajęcia Rodzinna adaptacja Montessori odbywają się dwa razy w tygodniu: w poniedziałek i środę w godzinach 9.30-12.30.

Cykl I JESIEŃ – 18 września – 11 grudnia 2019 (24 x 3 godz.)

Cykl II ZIMA –  8 stycznia –  30 marca 2020 (24 x 3 godz.)

Cykl III WIOSNA – 1 kwietnia – 29 czerwca 2020 (24 x 3 godz.)

Wiek dzieci: 1,5 – 3 lata, liczebność do 15 dzieci (dwie nauczycielki, dwie sale :)

Opłata za cykl wynosi 1920 zł, płatność w 3 ratach.

Uwaga: przed każdym cyklem odbędzie się obowiązkowy warsztat "Montessori oczami rodzica" przeznaczony dla opiekunów dzieci uczęszczających na zajęcia.

Terminy warsztatów:

14 września godz. 16.00-19.00

14 grudnia godz.16.00-19.00

28 marca godz.16.00 - 19.00

Adres:

Klub Mam na Bemowie

ul. Konarskiego 83,

Osiedle Przyjaźń, Warszawa

Zasady zapisów:

Zapisy na pierwszy cykl w roku są otwarte i ogłoszone na naszych stronach. Zapisy na kolejne cykle odbywają się wg następujących zasad:

  1. Pierwszeństwo zapisu mają rodzice kontynuujący udział w zajęciach w Pracowni Montessori.

  2. Po uzyskaniu wiedzy na temat liczby kontynuujących rodziców, zwracamy się z pytaniem o chęć udziału do rodziców, którzy zapisali się na listę rezerwową pierwszego cyklu.

  3. Następnie, jeśli nadal są wolne miejsca, zwracamy się z pytaniem o chęć udziału do rodziców, których dzieci uczestniczą w zajęciach grup Montessori Toddlers.

  4. Wolne miejsca, które pozostały proponujemy rodzicom, którzy w sprawie zajęć Rodzinnej Adaptacji Montessori kontaktowali się z nami mailowo.

  5. Pozostałe wolne miejsce dopiero wtedy pojawiają się na stronie lub w innym ogłoszeniu, wtedy decyduje kolejność zgłoszeń.

Opłaty należy dokonać zgodnie z informacją o płatności, którą otrzymasz na maila po zapisaniu się na zajęcia przez formularz. 

Jeśli masz pytania, napisz na adres: warsztaty@klubmam.com

©2019 by klubmam.com. Stowarzyszenie „Rodzice Razem” wszystkie prawa zastrzeżone. Proudly created with Wix.com