Pracownia Montessori - adaptacja - zajęcia dla dzieci od 20 miesięcy do 3 + roku życia.

Na czym polega adaptacja?

Wierzymy, że każde dziecko ma swój czas gotowości na rozstanie z rodzicem oraz, że od dobrej adaptacji wiele zależy. Dlatego wspieramy wszystkich rodziców w tym, aby obserwując dziecko i siebie, poczuli, kiedy obie strony są gotowe na ten krok. Docelowo dzieci zostają na tych zajęciach pod opieką nauczycielek.

Komu dedykowane są te zajęcia?

  • Dzieciom, które przygotowują się do kolejnego etapu samodzielności, są niezwykle ciekawe świata, dociekliwe, chcą nauczyć się, co to znaczy być w grupie, budować swoje poczucie wartości, umieć mówić „nie” i uszanować czyjeś granice.

  • Rodzicom, którzy pragną przygotować siebie i dziecko do nowego etapu w życiu. Doświadczyć wspólnoty, znaleźć odpowiedź na różne pytania, a przede wszystkim poobserwować swoje dziecko, jak szybko się uczy, zachwycić się jego rozwojem, uchwycić to, na co jest najbardziej wrażliwe, poczuć z nim bliskość.

 

Na czym polegają zajęcia?

Przestrzeń i aktywności przygotowane przez nas wg założeń metody Marii Montessori, koncentrują się na pięciu głównych obszarach:

- koordynacja ręka-oko,

- muzyka i ruch

- życie codzienne

- sztuka i prace ręczne

- język.

Dzięki nim będziemy wspomagać rozwój ciekawości, pielęgnować naturalny zachwyt małego człowieka.

Ważne jest dla nas, aby każde dziecko doświadczyło szacunku dla jego indywidualnego tempa rozwoju oraz zrozumienia dla jego naturalnych potrzeb porządku, miłości, wyboru, rozwoju zmysłów, ruchu i zasad.

Zależy nam by wspierać  także Rodzica, pomagać mu być bardziej obecnym i skupionym, potrafiącym zachęcić dziecko do współpracy i wyznaczyć mu granice. Dlatego przed każdym cyklem zapraszamy rodziców na wstępny warsztat: "Pracownia Montessori - przygotowanie rodziców do procesu adaptacji." 

Na koniec każdego cyklu, wspólnie dzielimy się obserwacjami na temat zmian, jakie zachodzą w życiu uczestników zajęć.

Prowadzące:

W świat montessoriańskich pomocy wprowadzą Was nauczycielki, pasjonatki tej metody i również mamy - Aleksandra Brodowska i Lidia Rekosz-Domagała.

Kiedy odbywają się zajęcia?

Zajęcia Rodzinna adaptacja Montessori odbywają się dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i środy w godzinach 9:30 - 12:30 lub 9:30 - 14:00

Cykl III WIOSNA – 5 kwietnia – 23 czerwca 2021 

Opłata za cykl wynosi 1920 zł do 12:30 i 2400 zł do 14:00, płatność w 3 ratach.

Dziecko moze uczetniczyć na zajęciach z opiekunem lub bez.

 

Opłaty należy dokonać zgodnie z informacją o płatności, którą otrzymasz na maila po zapisaniu się na zajęcia przez formularz - KLIKNIJ TU 

Jeśli masz pytania, napisz na adres: warsztaty@klubmam.com

105406042_10160092803616038_435605071666