top of page

Adaptacja Montessori 

Uwaga! Zajęcia się zaczynają od 12 września 2022, zapisy już trwają.

To zajęcia edukacyjno-rozwojowe dla dzieci w wieku od 2 do 4 +...

 

Stała grupa rówieśników, stały rytm dnia [leśny spacer, praca własna, wspólny posiłek, wspólne zabawy integracyjne w sali i w ogrodzie], stałe i wspólnie uzgodnione zasady, leśne eksploracje, niezwykłe pomoce Montessori, edukacja kulturalna i teatrzyki muzyczne oraz mądre nauczycielki, to wszystko składa się na nasz pomysł, który wspiera dzieci w adaptowaniu się do życiowych wyzwań.

Na czym polega adaptacja?

Jesteśmy przekonani, że każde dziecko ma swój czas gotowości na rozstanie z rodzicem oraz, że od dobrej adaptacji wiele zależy. Wspieramy zatem rodziców w tym, aby obserwując dziecko i siebie, poczuli, kiedy obie strony są gotowe na ten krok. Docelowo dzieci zostają na tych zajęciach pod opieką nauczycielek.

A oto jakie zmiany zauważyli rodzice jako efekt udziału w zajęciach Rodzinna Adaptacja Montessori:

"Syn zrobił się bardziej otwarty, fajnie nawiązywał kontakt z dziećmi ale i z ciociami, przekonał się po pewnym czasie żeby siadać w kręgu z dziećmi na przywitanie i zasiadał do stołu na posiłek :)"

"Większa pewność siebie; wchodzenie w relacje z innymi dziećmi; większa samodzielność; zaufanie do dorosłych, aby zostać pod ich opieką, bez rodzica".

"Umiejętność dostrzegania przyczyn i skutków działań; podstawowych zasad bycia w grupie".

"Dziecko zaczęło samo po sobie sprzątać, celebrować posiłki z innymi dziećmi, nauczyło się skupiać na danym ćwiczeniu".

"Syn interesował się wszystkim co jest dookoła, runo leśne, kora drzewa, mrowisko itp."

"Wszystko, co pokazałyście Małej doskonale zapamiętała: mech, dziuple, itp."

Zajęcia odbywają się 3 razy w tygodniu – poniedziałek, wtorek, środa od godziny 9.30 do 14.00. Docelowo dzieci zostają u nas bez rodziców.

Zbieramy grupę stałą, roczną tj. od 12 września 2022 do 21 czerwca 2023. 

(Pytacie nas, czy rzeczywiście trzeba się deklarować na cały rok do grupy trzydniowej - Adaptacja Montessori. Jest to naszym marzeniem aby relacje grupowe, rozwój indywidulany i proces każdego dziecka miał właśnie ten czas. Jednak rozumiemy, że niektórzy nie są gotowi na taką deklarację. Pamiętajcie, ze w każdej chwili możecie zrezygnować. Więc zapraszamy nawet tych, co nie są całkowicie pewni, że chcą aby ich dziecko uczestniczyło w naszych zajęciach cały rok. A i jeszcze jedno, można dołączyć do nas w ciągu roku szkolnego – to informacja do osób, które pytają, czy ich niespełna dwuletnie dziecko może chodzić na Adaptację Montessori.)

Regulamin zajęć znajdziecie tu

Koszty: 1200 zł za miesiąc płatne do 3-ego kazdego miesiąca.

 

Wyżywenie płatne osobno.

 

Każdy Rodzic zaproszony na warsztat wprowadzający - Potrzeby dziecka oczami Marii Montessori oraz spotkanie kontraktowe. Na zakończenie cyklu nauczycielki dzielą się swoimi obserwacjami na temat dziecka, proponują różne pomysły na jego rozwój.

Zajęcia poprowadzą dla Was nasze montessoriańskie nauczycielki:

Aleksandra Brodowska i Lidia Rekosz-Domagała oraz edukatorka/animatorka Joanna Dubrawska-Stępniewska

Zapisy na zajęcia przez formularz - Kliknij TU

65492959_10158668949646038_9179987279412
toddlers.jpg
monte 4.jpg
monte 5.jpg
monte 3.jpg
monte 2.jpg
monte1.jpg
bottom of page