Rodzinna Adaptacja Montessori 

To takie montessoriańskie przedprzedszkole dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat, które pomaga przygotować się dzieciom i rodzicom do pójścia do przedszkola.

 

Stała grupa rówieśników, stały rytm dnia [leśny spacer, praca własna, wspólny posiłek, wspólne zabawy integracyjne w sali i w ogrodzie], stałe i wspólnie uzgodnione zasady, leśne eksploracje, niezwykłe pomoce Montessori i mądre nauczycielki, to wszystko składa się na nasz pomysł, który wspiera dzieci w adaptowaniu się do życiowych wyzwań.

Na czym polega adaptacja?

Jesteśmy przekonani, że każde dziecko ma swój czas gotowości na rozstanie z rodzicem oraz, że od dobrej adaptacji wiele zależy. Wspieramy zatem rodziców w tym, aby obserwując dziecko i siebie, poczuli, kiedy obie strony są gotowe na ten krok. Docelowo dzieci zostają na tych zajęciach pod opieką nauczycielek.

A oto jakie zmiany zauważyli rodzice jako efekt udziału w zajęciach Rodzinna Adaptacja Montessori:

"Syn zrobił się bardziej otwarty, fajnie nawiązywał kontakt z dziećmi ale i z ciociami, przekonał się po pewnym czasie żeby siadać w kręgu z dziećmi na przywitanie i zasiadał do stołu na posiłek :)"

"Większa pewność siebie; wchodzenie w relacje z innymi dziećmi; większa samodzielność; zaufanie do dorosłych, aby zostać pod ich opieką, bez rodzica".

"Umiejętność dostrzegania przyczyn i skutków działań; podstawowych zasad bycia w grupie".

"Dziecko zaczęło samo po sobie sprzątać, celebrować posiłki z innymi dziećmi, nauczyło się skupiać na danym ćwiczeniu".

"Syn interesował się wszystkim co jest dookoła, runo leśne, kora drzewa, mrowisko itp.

"Wszystko, co pokazałyście Malej doskonale zapamiętała: mech, dziuple, itp."

Zajęcia odbywają się 3 razy w tygodniu – poniedziałek, wtorek, środa od godziny 9.30 do 13.30. Docelowo dzieci zostają u nas bez rodziców, jeśli jednak będzie potrzeba bycia opiekuna z dzieckiem, to jak najbardziej to akceptujemy.

Regulamin zajęć znajdzieci tu

Cykl wiosenny zaczynamy od 04 kwietnia, a kończymy 22 czerwca 2022. W trakcie cyklu przewidzana jest przerwa świąteczna i przerwa majowa.

Cena za całość to 3200 + wyżywienie. Opłatę można rozłożyć na 3 raty.

Każdy Rodzic jest zaproszony na warsztat wprowadzający - Potrzeby dziecka oczami Marii Montessori oraz spotkanie kontraktowe. Na zakończenie cyklu nauczycielki dzielą się swoimi obserwacjami na temat dziecka, proponują różne pomysły na rozwój dziecka.

Zajęcia poprowadzą dla Was nasze montessoriańskie nauczycielki:

Aleksandra Brodowska i Lidia Rekosz-Domagała oraz edukatorka Joanna Dubrawska-Stępniewska

Opłaty należy dokonać zgodnie z informacją o płatności, którą otrzymasz na maila po zapisaniu się na zajęcia przez formularz - Kliknij TU

65492959_10158668949646038_9179987279412