Rodzinna Adaptacja Montessori 

To takie montessoriańskie przedprzedszkole dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat, które pomaga przygotować się dzieciom i rodzicom do pójścia do przedszkola.

 

Stała grupa rówieśników, stały rytm dnia [leśny spacer, praca własna, wspólny posiłek, wspólne zabawy integracyjne w sali i w ogrodzie], stałe i wspólnie uzgodnione zasady, leśne eksploracje, niezwykłe pomoce Montessori i mądre nauczycielki, to wszystko składa się na nasz pomysł, który wspiera dzieci w adaptowaniu się do życiowych wyzwań.

Na czym polega adaptacja?

Jesteśmy przekonani, że każde dziecko ma swój czas gotowości na rozstanie z rodzicem oraz, że od dobrej adaptacji wiele zależy. Wspieramy zatem rodziców w tym, aby obserwując dziecko i siebie, poczuli, kiedy obie strony są gotowe na ten krok. Docelowo dzieci zostają na tych zajęciach pod opieką nauczycielek.

A oto jakie zmiany zauważyli rodzice jako efekt udziału w zajęciach Rodzinna Adaptacja Montessori:

"Syn zrobił się bardziej otwarty, fajnie nawiązywał kontakt z dziećmi ale i z ciociami, przekonał się po pewnym czasie żeby siadać w kręgu z dziećmi na przywitanie i zasiadał do stołu na posiłek :)"

"Większa pewność siebie; wchodzenie w relacje z innymi dziećmi; większa samodzielność; zaufanie do dorosłych, aby zostać pod ich opieką, bez rodzica".

"Umiejętność dostrzegania przyczyn i skutków działań; podstawowych zasad bycia w grupie".

"Dziecko zaczęło samo po sobie sprzątać, celebrować posiłki z innymi dziećmi, nauczyło się skupiać na danym ćwiczeniu".

"Syn interesował się wszystkim co jest dookoła, runo leśne, kora drzewa, mrowisko itp.

"Wszystko, co pokazałyście Malej doskonale zapamiętała: mech, dziuple, itp."

Zajęcia odbywają się 3 razy w tygodniu – poniedziałek, wtorek, środa od godziny 9.30 do 13.30. Docelowo dzieci zostają u nas bez rodziców, jeśli jednak będzie potrzeba bycia opiekuna z dzieckiem, to jak najbardziej to akceptujemy.

Regulamin zajęć znajdzieci tu

Pierwszy cykl zajęć jesiennych zaczynamy od 4 października 8 grudnia 2021

Cena za całość to 3000 + wyżywienie. Opłatę można rozłożyć na 3 raty.

Każdy Rodzic jest zaproszony na warsztat wprowadzający - Potrzeby dziecka oczami Marii Montessori. Na zakończenie nauczycielki dzielą się swoimi obserwacjami na temat dziecka, proponują różne pomysły na rozwój dziecka.

Rodzice biorący udział w Rodzinnej Adaptacji Montessori mają 15 % zniżki na warsztat Rodzicielstwo z Pozytywną Dyscypliną.

Zajęcia poprowadzą dla Was nasze montessoriańskie nauczycielki:

Aleksandra Brodowska i Lidia Rekosz-Domagała.

Bezpłatny webinar informacyjny.

Wszystkich chętnych, zainteresowanych lub tych, którzy być może mają ochotę wziąć udział w zajęciach, zapraszamy najpierw na nasz bezpłatny webinar informacyjny. Webinar odbędzie 21 września 2021 we wtorek o godzinie 18:30 na platformie zoom. Link prześlemy po wypełnieniu formularza -  Klikjnij TU

  

Opłaty należy dokonać zgodnie z informacją o płatności, którą otrzymasz na maila po zapisaniu się na zajęcia przez formularz - Kliknij TU

65492959_10158668949646038_9179987279412