top of page

W tym roku zajęcia poprowadzą dla Was:

Asia DS.jpg

Joanna Dubrawska-Stępniewska

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa oraz Instytutu Muzykologii UW. Od 2010 roku prowadzi zajęcia umuzykalniające dla dzieci wg teorii uczenia się muzyki prof. Edwina Eliasa Gordona. W latach 2008-2013 prowadziła badania terenowe z lokalnymi muzykami w stanie Oaxaca, południowy Meksyk. Od 2016 prezeska Stowarzyszenia „Rodzice Razem” - Klub Mam na Bemowie. Od 2018 prowadzi również zajęcia leśne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Od 2019 edukatorka w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Prywatnie mama, artystka, opowiadaczka bajek, działaczka społeczna, wolontariuszka oraz wielka miłośniczka śpiewu, kultury latynoamerykańskiej i bycia we wspólnocie.

Lidka.jpg

Lidia Rekosz-Domagała

Od 13 lat jestem związana z Klubem Mam/Stowarzyszeniem Rodzice Razem, na co dzień jestem koordynatorką działań związanych z prowadzonymi przez nas zajęciami - piszę i odpisuję na maile, wyjaśniam, odpowiadam na pytania związane z zajęciami.
Razem z dziećmi i innymi mamami uprawiam każdy kawałek ogródka, jaki mamy. Uwielbiam sadzić rośliny i opowiadać o nich dzieciom i dorosłym na naszych domkowych i leśnych spotkaniach. Lubię też opowiadać o zwierzętach, moje krótkie przyrodnicze opowiastki można przeczytać w książeczce, którą napisałam dla Wydawnictwa Olesiejuk "Atlas zwierząt Polski". Kulinaria z dziećmi to kolejne wyzwanie, które z chęcią podejmuję w ramach naszych zajęć - pizza, pierniczki, ciasteczka, kiszone ogórki i kompot z truskawek - wszystko nam się udaje :) 
Moim największym odkryciem rodzicielskim, które dokonało się dzięki działaniom naszego Stowarzyszenia jest metoda Montessori - podążając za nim ukończyłam w tym roku "Kurs dla asystenta nauczyciela Montessori", dzięki czemu mogę dołączyć do ekipy Pracowni Montessori.

ola b.jpg

Aleksandra Brodowska

Członkini Zarządu Stowarzyszenia „Rodzice Razem”. Wolontariuszka, koordynatorka projektów, współtwórczyni Klubowej Pracowni Montessori. Ponadto pedagożka, pasjonatka teatru i dramy, certyfikowana nauczycielka kursu Edukacji Przedszkolnej w Polskim Instytucie Montessori, ukończyła również kurs Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Prowadziła warsztaty teatralne w świetlicy socjoterapeutycznej. O sobie mówi: "Lubię ludzi i wciąż mnie pasjonują spotkania z nimi. Praca z dziećmi jest jak nieustający uniwersytet, choć za mną studia pedagogiczne, kursy dramy, Ruchu Rozwijającego wg W. Sherbourn i pedagogiki Montessori, to wciąż najwięcej uczę się od tych najmłodszych i ich rodziców. Doskonalę swoje umiejętności na szkoleniach z Porozumienia bez Przemocy i metody Pozytywnej Dyscypliny, by jeszcze lepiej rozumieć potrzeby i szukać pomysłów na rozwój lub wsparcie dzieci i rodziców. Wiele uczę się od moich dwóch córek, które są dla mnie inspiracją i wyzwaniem.

20220909_130556.jpg

Dominika Partyka

Zawodowo Inżynier Procesów Produkcyjnych, twardo stąpający po ziemi, dobrze zorganizowany Manager.

Prywatnie Mama Henia, odkrywająca rodzicielstwo i świat dzieci razem z odważnym i przebojowym Synem.

O metodzie Montessori słyszałam kilka lat temu i wtedy skojarzyła mi się z czymś bardzo intuicyjnym i prostym. Będąc już Mamą zaczęłam zgłębiać temat i przekonałam się jak zbieżna jest ta metoda z moim podejściem. Obserwacja dziecka w jego codziennych czynnościach, przyglądanie się jak dziecko się rozwija, jak radzi sobie z wyzwaniami, to dla mnie coś fascynującego i niezmiennie zdumiewającego. Wciąż chętnie pogłębiam moją wiedzę, ukończyłam kurs  Montessori dla rodziców dzieci 0-3 lat Polskiego Centrum Montessori, a teraz będe brała udział w II Szkoleniu - Montessori Toddlers prowadzonym przez Klub Mam na Bemowie/Pracownia Montessori. Obecnie mam zaszczyt prowadzić jako wolontariuszka zajęcia Montessori Infants również w Klubie Mam na Bemowie/Pracowni Montessori :)

bottom of page