top of page

Nasza misja i wizja

 

W wiosce jest pełno dzieci, krążą wszędzie. Każde dziecko jest dzieckiem całej wioski i każdy chętnie się nim zajmuje, pomagając mu w różnych sprawach. Dziecko polega nie tylko na swoich rodzicach, może polegać na innych dorosłych, rodzinie i sąsiadach, na starszym rodzeństwie i koleżeństwie. Starsze dzieci chętnie bawią się z młodszymi, dzielą się już zdobytym życiowym doświadczeniem, a maluchy uwielbiają uczenie się od starszaków. Nastolatki również chętnie pozostają w nurcie życia wioski, ufają im małe dzieci i dorośli, powierzając część obowiązków, które płyną w nieustannej wioskowej wymianie czynności. Dorośli cieszą się sobą i dziećmi, bo rodzicielstwo jest w wiosce doświadczeniem wspólnotowym, które wzmacnia więzi z ludźmi i światem, poszerza świadomość, otwiera oczy i serce na siebie i innych ludzi, w którym każdy rodzic może wzrastać, dojrzewać, w którym może dawać i przyjmować dużo więcej niż sobie wyobrażał.

Ufając tej wizji wierzymy, że wsparcie wspólnoty rodzicielskiej, kobiecej i dziecięcej pomaga zarówno dorosłym, jak i dzieciom, lepiej sobie radzić z wyzwaniami życia w rodzinie oraz widzieć siebie, swoje dzieci i całą rodzinę, a nawet świat, w bardziej pozytywnym świetle. Dlatego naszą misją jest współtworzenie, poprawianie i przyczynianie się do dobrostanu rodzin z małymi i większymi dziećmi, poprzez zachęcanie rodziców, zwłaszcza mam, do zwiększania ilości wspierających kontaktów z innymi ludźmi oraz do ich rozwijania i pogłębiania.

Tworzymy różnorodność sposobności do nawiązywania nowych relacji, między rodzicami i wśród dzieci, tworzymy miejsce, w którym rodzic i dziecko mogą cieszyć się bogactwem możliwości rozwoju i relacji, opartych na szacunku, bezpieczeństwie, empatii, wolności i równości.

 

Dzięki naszym działaniom udostępniamy rodzicom wiedzę o rodzicielstwie, macierzyństwie, rozwoju emocjonalnym i intelektualnym dzieci, praktykujemy rodzicielstwo bliskości, porozumienie bez przemocy, twórcze podejście do wychowania, kreatywną zabawę, dzielimy się zainteresowaniami, towarzystwem, jedzeniem.

 

Nasze miejsce jest otwarte na różne aktywności rodzinne, kobiece, dziecięce, wspólnotowe, które przebiegają w ramach zajęć, warsztatów, kameralnych spotkań i dużych imprez w duchu rodzinnej wioski.

33224621_10157501103451038_2140556196464
bottom of page