Gordonki - umuzykalniające zajęcia dla małych dzieci

Zajęcia opierają się na Sekwencyjnej Teorii Uczenia się Muzyki stworzonej przez Prof. E.E. Gordona, której istotą jest stymulowanie naturalnego rozwoju wrażliwości muzycznej u małych dzieci poprzez dźwięki, rytmy i ruch.

W trakcie zajęć śpiewane są melodie w różnych skalach (dur, moll, skale modalne), recytowane rytmiczanki w różnych metrach (dwudzielne, trójdzielne, mieszane), a dzieci często zachęcane są do imitacji prostych motywów tonalnych i rytmicznych.

 

Dzieci, te poruszające się samodzielnie, mają pełną swobodę ruchu, nie są zmuszane do siedzenia w miejscu. Piosenki najczęściej wykonywane są bez słów, tak, aby maluchy łatwiej mogły sobie wyobrazić i poczuć muzykę.

 

Ponadto na zajęciach dzieci słuchają muzyki znanych kompozytorów, różnorodnej muzyki instrumentalnej, a także muzyki różnych kultur świata.

 

Niektórym aktywnościom muzycznym towarzyszą zabawy edukacyjne (chusta animacyjna, kolorowe chustki do żonglowania, miękkie piłeczki, instrumenty typu idiofony potrząsane czy bębenki itp.)

Prowadząca: 

Joanna Dubrawska-Stępniewska – absolwentka Wydziału Dziennikarstwa oraz Instytutu Muzykologii UW. Od 2010 roku prowadzi zajęcia umuzykalniające dla dzieci wg teorii uczenia się muzyki prof. Edwina Eliasa Gordona. Od 2016 prezeska najwspanialszego Stowarzyszenia „Rodzice Razem”, które od 10 lat prowadzi kultowy już Klub Mam na Bemowie. Prywatnie artystka, działaczka społeczna, wolontariuszka oraz wielka miłośniczka śpiewu, kultury meksykańskiej i bycia we wspólnocie.

Terminy zajęć:

  • piątki, godzina 9:30-10:00– dzieci od 0 do 1,5 roku

  • piątki, godzina 10:30-11:00 – dzieci od 1,5 do 3 lat

  • piątki, godzina 11:40- 12:10 – dzieci od 0 do 1,5 rok

 

Opłata za cały miesiąc to 130 zł (4 zajęcia w miesiącu).

We wrześniu 2019 r. zaczynamy zajęcia od 20tego, w związku tym opłata za wrzesień wynosi 65 zł (2 zajęcia)

Adres:

Klub Mam na Bemowie

ul. Konarskiego 83

Osiedle Przyjaźń, Warszawa

Opłaty należy dokonać zgodnie z informacją o płatności, którą otrzymasz na maila po zapisaniu się na zajęcia przez formularz.

Jeśli masz pytania, napisz na adres: warsztaty@klubmam.com

©2019 by klubmam.com. Stowarzyszenie „Rodzice Razem” wszystkie prawa zastrzeżone. Proudly created with Wix.com