top of page

Gordonki - umuzykalniające zajęcia dla małych dzieci

Zajęcia opierają się na Sekwencyjnej Teorii Uczenia się Muzyki stworzonej przez Prof. E.E. Gordona, której istotą jest stymulowanie naturalnego rozwoju wrażliwości muzycznej u małych dzieci poprzez dźwięki, rytmy i ruch.

W trakcie zajęć śpiewane są melodie w różnych skalach (dur, moll, skale modalne), recytowane rytmiczanki w różnych metrach (dwudzielne, trójdzielne, mieszane), a dzieci często zachęcane są do imitacji prostych motywów tonalnych i rytmicznych.

 

Dzieci, te poruszające się samodzielnie, mają pełną swobodę ruchu, nie są zmuszane do siedzenia w miejscu. Piosenki najczęściej wykonywane są bez słów, tak, aby maluchy łatwiej mogły sobie wyobrazić i poczuć muzykę.

 

Ponadto na zajęciach dzieci słuchają muzyki znanych kompozytorów, różnorodnej muzyki instrumentalnej, a także muzyki różnych kultur świata.

 

Niektórym aktywnościom muzycznym towarzyszą zabawy edukacyjne (chusta animacyjna, kolorowe chustki do żonglowania, miękkie piłeczki, instrumenty typu idiofony potrząsane czy bębenki itp.)

Prowadząca: 

Joanna Dubrawska

Terminy zajęć:

  • poniedziałki godzina 17:00

Opłaty należy dokonać zgodnie z informacją o płatności, którą otrzymasz na maila po zapisaniu się na zajęcia przez formularz - KLIKNIJ TU 

Opłata za cały miesiąc to 200 zł (4 zajęcia w miesiącu) karnet ważny 5 tygodni.

Opłata za pojedyncze zajęcia to 55 zł (zapisy na pojedyncze zajęcia, prowadzimy w miarę wolnych miejsc i przez grupę facebookową Zajęcia z Asią)

 

Proszę przeczytaj regulamin zajęć.

gordo.jpg
bottom of page