Gordonki - umuzykalniające zajęcia dla małych dzieci

Zajęcia opierają się na Sekwencyjnej Teorii Uczenia się Muzyki stworzonej przez Prof. E.E. Gordona, której istotą jest stymulowanie naturalnego rozwoju wrażliwości muzycznej u małych dzieci poprzez dźwięki, rytmy i ruch.

W trakcie zajęć śpiewane są melodie w różnych skalach (dur, moll, skale modalne), recytowane rytmiczanki w różnych metrach (dwudzielne, trójdzielne, mieszane), a dzieci często zachęcane są do imitacji prostych motywów tonalnych i rytmicznych.

 

Dzieci, te poruszające się samodzielnie, mają pełną swobodę ruchu, nie są zmuszane do siedzenia w miejscu. Piosenki najczęściej wykonywane są bez słów, tak, aby maluchy łatwiej mogły sobie wyobrazić i poczuć muzykę.

 

Ponadto na zajęciach dzieci słuchają muzyki znanych kompozytorów, różnorodnej muzyki instrumentalnej, a także muzyki różnych kultur świata.

 

Niektórym aktywnościom muzycznym towarzyszą zabawy edukacyjne (chusta animacyjna, kolorowe chustki do żonglowania, miękkie piłeczki, instrumenty typu idiofony potrząsane czy bębenki itp.)

Prowadząca: 

Joanna Dubrawska-Stępniewska

Terminy zajęć:

  • piątki, godzina 10:00-10:30 – dzieci od 0 do 1,5 roku (BRAK MIEJSC - ZAPISY NA LISTĘ REZERWOWĄ

  • piątki, godzina 11:00 -11:30 – dzieci od 1,5 do 3 lat

Opłaty należy dokonać zgodnie z informacją o płatności, którą otrzymasz na maila po zapisaniu się na zajęcia przez formularz - KLIKNIJ TU 

 

Opłata za cały miesiąc to 130 zł (4 zajęcia w miesiącu).

We wrześniu 2020 r. odbędą się tylko dwa zajęcia: 11 i 25 września, w związku tym opłata za wrzesień wynosi 65 zł (2 zajęcia).

Adres:

Domek Przygoda

ul. Grotowska 19

01-488 W-wa

Jeśli masz pytania, napisz na adres: warsztaty@klubmam.com

©2019 by klubmam.com. Stowarzyszenie „Rodzice Razem” wszystkie prawa zastrzeżone. Proudly created with Wix.com