top of page
Warsztaty z Pozytywnej Dyscypliny dla rodziców

zapraszamy Was na nasze cotygodniowe warsztaty z Pozytywnej Dyscypliny.

Kiedy: wtorki

Gdzie: siedziba Stowarzyszenia Rodzice Razem, ul. Akantu 36, Warszawa

Cena: 50 zł za spotkanie od osoby, płatne przelewem lub gotówką na miejscu

Zgłoszenie: wypełnij formularz

Czas: każde spotkanie będzie zaczynać sie od 18:30 i trwać do 20:00

Prowadzące: Aleksandra Brodowska i Joanna Dubrawska – certyfikowane edukatorki Pozytywnej Dyscypliny

Ilość: możesz zapisać się na dowolne spotkanie lub na wszystkie

Tematy i daty warsztatów w lutym:

  • 13.02.2024 wtorek, godzina 18:30 - 20:00 

Moje dziecko gryzie - Być może doświadczasz takich sytuacji:

- „gryzie jak nie jest po jej myśli”

- „dostaję informację z przedszkola, że moje dziecko gryzie”

- „gryzie starszą siostrę, kiedy jest zły”

- „gryzie kiedy się bawimy”...

Jeśli zupełnie nie wiesz co robić i jak reagować na takie zachowanie dziecka, to to spotkanie jest dla Ciebie. Razem poszukamy odpowiedzi dlaczego takie zachowania się pojawiają i jak reagować na nie w domu czy w miejscach publicznych. Na warsztacie poćwiczymy skuteczne i pełne szacunku rozwiązania, które sprawią, że problem zostanie wyjaśniony, a twoja relacja z dzieckiem umocniona. Metodą małych kroków staniesz się  szczęśliwym i skutecznym rodzicem.

  • 20.02.2024 wtorek, godzina 18:30-20:00

Co zamiast kar?

Próbujesz przekazać dziecku, jakie są konsekwencje zachowania kiedy np.: zniszczy zabawkę, porysuje ściany, ugryzie kolegę, nie zje obiadu itp. Okazuje się, że tłumaczenie niewiele daje…i z bezsilności chcesz sięgnąć po karę. Pytasz innych, co robić i słyszysz trzeba być konsekwentna/ny, bo inaczej dziecko wejdzie ci na głowę.

Jeśli chcesz się dowiedzieć dlaczego kary nie działają i co zastosować w zamian - to koniecznie spotkajmy się na tym warsztacie. Razem poćwiczymy skuteczne i pełne szacunku rozwiązania. Metodą małych kroków staniesz się  szczęśliwym i skutecznym rodzicem.

  • 27.02.2024 wtorek, godzina 18:30-20:00

Kłótnie rodzeństwa

Czy między Twoimi dziećmi są kłótnie, krzyki, sprzeczki, dokuczanie, bicie? Czujesz, że masz tego wrzasku dość! Zastanawiasz się, czy to normalne? Przecież dzieci sąsiadki są takie spokojnie i zgodne 😉. Kłótnie między rodzeństwem to coś, co doświadcza każda rodzina, w której jest więcej niż jedno dziecko. To może być trudne nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców.  Naszym zdaniem, to doświadczenie jest bezcenne!  Aby tak się stało - potrzebne jest mądre i dojrzałe poprowadzenie i zamodelowanie tej sytuacji . Jak? Przyjdź na warsztat i poszukaj z nami odpowiedzi, jak pomóc rozwiązywać konflikty w rodzeństwie i w którym momencie powinniśmy się angażować, by problem był rozwiązany, a relacja umocniona. 

Tematy i daty warsztatów w marcu:

  • 12.03.24 wtorek, godzina 18:30 – 20:00

 Jak się bawić z własnym dzieckiem?  - nie za bardzo umiesz w zabawę z własnym dzieckiem? Czasem cię to nudzi i nie chcesz bawić się w kółko w to samo ale dziecko nalega. Zawsze musisz dać mu wygrać, bo inaczej płacze. Na naszym warsztacie podpowiemy Ci jak z ciekawością wejść w świat zabawy dziecka, nie przekraczając swoich granic. Metodą małych kroków staniesz się  szczęśliwym i skutecznym rodzicem.

Dodaj podtytuł.png
Dodaj podtytuł (1).png
Dodaj podtytuł (2).png
Wyjdź na spacer (5)_edited.jpg
bottom of page