top of page

3 kroki
do

szczęśliwej
adaptacji przedszkolnej

kurs online

Jak zacząć budować, uważnie wspierać i bezbłędnie rozpoznać gotowość dziecka na przygodę z przedszkolem.

Sprawdzone rozwiązania pedagogiki M.Montessori, prosto z warszawskiej Pracowni Montessori.

  • Facebook
  • Instagram
280622133_10209259949053488_3578605576620241020_n.jpg

Ta historia niejedno ma imię...

...

Gaja nie chciała dziś wyjść z domu, choć mama zapewniała, że będzie dziś miło w przedszkolu i czeka ją jakaś niespodzianka. Nie przekonało ją to. W szatni tak bardzo nie chciała puścić mamy. Płakała, krzyczała i trzymała mamę za bluzkę. To jednak nie pomogło, pani nauczycielka, choć uśmiechała się, mocno chwyciła Gaję za rękę i zdecydowanym krokiem zaprowadziła ją do sali, gdzie życie przedszkolne już się toczyło. Dzieci były zajęte zabawą, ktoś z kimś rozmawiał, ktoś biegał..a ona ..czuła samotność, poplątaną ze złością i strachem….płakała…

Czy adaptacja do przedszkola musi tak wyglądać?

Co możesz wcześniej zrobić Mamo, Tato, by przygotować swoje dziecko do tej dużej zmiany w jego życiu?

Drogi Rodzicu!

Czy chciałbyś aby Twoje dziecko czuło się szczęśliwe w przedszkolu?

IMG_20201104_122555779_HDR.jpg

Jak my przygotowujemy dzieci do adaptacji?

We wrześniu, czasem w grudniu lub marcu na naszych zajęciach Adaptacja Montessori pojawia się mama z dzieckiem, które jest mocno przyklejone do niej. Mama ma cel - aby przygotować dziecko do przedszkola. Zaczyna się proces.

Jak to się zwykle zaczyna…Zauważasz, że Twoje dziecko ma już dwa latka i coraz więcej umie, a jednak podąża krok w krok za tobą, gdzie ty  - tam i ono. Chce robić z tobą wszystko i być wszędzie z tobą, trudno ci wyjść na zakupy bez dziecka,  zasypia w twoim łóżku, często też nie opuszcza cię nawet w łazience. Im więcej dajesz uwagi, tym bardziej staje się niesamodzielne.Uwzględniasz go w każdej decyzji, pytasz o zdanie w sytuacjach ubioru, jedzenia itp. Być może jesteś coraz bardziej zmęczona, wyczerpana podążaniem za dzieckiem…Rodzina, znajomi pytają, kiedy do przedszkola…a Ty nie widzisz możliwości…szans…bo córka / syn jest wciąż przyklejony do Ciebie.

Kochamy takie sytuacje! Dla takich dzieci i ich rodziców mamy rozwiązanie oparte na metodologii włoskiej badaczki Marii Montessori! Co robimy? Tworzymy sytuacje, gdzie ma miejsce dynamiczna relacja łączącą dziecko, dorosłego i przestrzeń rozwojowa / edukacyjna.  Ta przestrzeń odpowiada na potrzeby dziecka, jest dostosowana do jego sposobu funkcjonowania,rytmu a przede wszystkim daje im moc doświadczeń. I co się dzieje? Jaki jest efekt?  Dzieci w wolności wybierają to na co są gotowe,  powtarzają czynności, aż nauczą się danej umiejętności, są skupione i czują satysfakcję. Tak buduje się w nich wewnętrzna dyscyplina, pewność siebie i upodobania do celowych działań. W pobliżu jest też dorosły  -dobry, mądry przewodnik, który udziela minimalnego wsparcia. Jest rytm, zasady i granice dające wolność. Dzieci budują siebie, są gotowe do życia w większej grupie.

3 kroki do szczęśliwej adaptacji przedszkolnej

W tym kursie zdradzimy Ci naszą skuteczną strategię krok po kroku, która pozwoliła naszym klientom nie tylko odnaleźć się w nowej rzeczywistości jaką jest przedszkole, ale sprawiła, że rodzic świadomie wspierał rozwój swojego dziecka.

"Pomyślałam, że napiszę Wam mały update, bo nawet nie wiecie jakie cuda się dzieją w świecie, a przecież podłożyłyście pod nie podwaliny.

Hanka jest potworem przedszkolnym. Rano zapomina się ze mną pożegnać, a gdy po nią przychodzę w zależności od humoru albo krzyczy JESZCZE NIEEE albo mamo, mogę jeszcze posprzątać? (posprzątać, czaicie?:P)

Obie chodzą do miejsca Montessori, które co prawda jest Montessori inaczej niż Wasze, ale jak już im wybaczyliśmy, że nie są Wami to się okazało, że też są super.

W wakacje mieliśmy przeprowadzkę, we wrześniu start adaptacji, w międzyczasie się Hanka pozbyła pieluchy, obie się zaadaptowały, ja wróciłam do pracy, życie wygląda totalnie inaczej. Magia.Hanka jest najsamodzielniejszym i najmuzykalniejszym bąkiem w swojej grupie (od 2,5 do 6 rż).

mama Hani i Majki

wiosenna promocja

pierwsza edycja kursu

w wersji podstawowej - tylko z 359,00 zł 

 

Oferta ważna do 26 maja 2023

potem cena wzrośnie do 499 zł

bottom of page