top of page

Uwaga ruszamy z jesienną edycją Otwartej Świetlicy dla rodziców z małymi dziećmi w Klubie Mam na Bemowie - projekt finasowany jest przez M.St. Warszawy. W ramach projektu proponujemy następujące aktywności:

- Otwarta Świetlica dla opiekunów z dziećmi, realizowana jest w naszym Klubie od lat, odpowiada on na potrzeby takie jak: wspólnie spotkania rodziców (zwłaszcza mam), wymiana doświadczeń rodzicielskich, obserwacja własnego dziecka wkraczającego w pierwsze relacje z innymi dziećmi, wsparcie rodzicielskie, potrzeba wyjścia z domu, bycie w naturze, a nie w „blokowisku”.

Spotkanie rodzicielskie odbywają się w życzliwości i akceptacji, która sprzyja rozwijaniu i pogłębianiu wspierających kontaktów z innymi ludźmi. Świetlica ma charakter otwarty, nie trzeba się zapisywać, można po porstu przyjść. W ramach Świetlicy udostępnione zostaną zabawki i pomoce edukacyjne, sala relaksu i zabaw oraz nasz ogród. Spotkania odbywać się w każdy piątek od 6.10 do 8.12 w godzinach 11:40 - 13:40.

Wstęp do Metody Montessori  - to szkolnie dla rodziców wprowadzające w metodę pedagogiki Marii Montessori. Po bardzo dobrze przyjętym szkoleniu dla rodziców dzieci do 12 miesiąca, tym razem zapraszamy was na kolejne szkolnie ukierunkowane na dzieci toddlers, czyli w wieku 1- 4 lat. W trakcie szkolenia nauczycielki i edukatorki specjalizujące się w pedagogice Montessori opowiedzą, jak stać się dla małego dziecka cierpliwym i pełnym spokoju przewodnikiem po życiu. Jak stowarzyszyć swojemu dziecku odpowiednie otoczenie do rozwoju edukacyjnego, jakich pomocy używać na tym etapie rozwoju oraz jakie aktywności podejmować z dzieckiem aby je rozwijać, a nie przeciążać. Szkolenie odbędzie się w październiku, będzie trwało 2 dni: sobota 28.10 od 11:00 - 17:00 oraz wtorek od 11:30 do 13:00. W sobotę na zajęcia zostaną zaproszeni sami dorośli, w niedzielę dołączą do nich dzieci aby wspólnie praktykować nabyte umiejętności w naszej Pracowni Montessori. Na szkolenie zaprosimy 10 osób dorosłych z dziećmi. Na szkolenie obowiązują zapisy przez formularz - kliknij tu

 

- Sobotnie Teatrzyki dla najmłodszych dzieci 3-6 lat wraz z opiekunami - teatrzyki i zabawy w duchu rodzicielstwa bliskości dla rodzin z małymi dziećmi. Raz w miesiącu 21.10, 18.11, 16.12, w soboty od 11:00 do 13:30 zaprosimy rodziny z dziećmi od 3 r.ż do 6 r.ż. na zabawy i teatrzyki. Każde spotkanie zacznie się teatrzykiem, a po nim odbędzie się czas wspólnych zabaw. W październiku tematem przewodnim będzie złota jesień i jej plony, w listopadzie będzie to senna i tajemnicza opowieść o drzewach, w grudniu będziemy świętować pierwszą gwiazdkę. Zajęcia mają na celu zintegrować rodziny i uwrażliwić rodziców na potrzebę wspólnej zabawy rodzica z dzieckiem. W trakcie spotkań będą wykorzystywane różne techniki teatralne - teatrzyk lalkowy, teatrzyk kamishibai oraz teatrzyk ze świetlnych rzutników. Teatrzyki i zabawy prowadzi nasz cudny klubowy duet – Iza Capogna i Asia Dubrawska <3 Na każdy teatrzyk zaprośmy 12 osób dorosłych z dziećmi. Zapisy przez formularz – kliknij tu 

Wielokolorowe Serca Ilustracja Połączenia Druk Pocztówka.jpg
Wielokolorowe Serca Ilustracja Połączenia Druk Pocztówka (7).png
Wielokolorowe Serca Ilustracja Połączenia Druk Pocztówka (8).png
bottom of page