top of page

TAJEMNICE TABLICZKI MNOŻENIA

zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku 8-10 lat

(2 i 3 klasa szkoły podstawowej)

ZAPISZ DZIECKO

Matematyka Montessori pozwala i pomaga dziecku “doświadczyć abstrakcji”. To niesamowita siła tej pedagogiki, polegająca na tym, że dziecko może wielokrotnie i różnorodny sposób wziąć do ręki konkret, zanim zanurzy się w abstrakcji i będzie się w niej swobodnie poruszać. Materiał matematyczny Montessori potrafi przedstawić w sposób konkretny nawet złożone zagadnienia z zakresu arytmetyki, algebry i geometrii, a piękno tego przedstawienia zachwyci i pociągnie nawet najbardziej zdeklarowany “humanistyczny umysł” lub na nowo ożywi i ośmieli zgaszony “umysł ścisły”. 

Montessoriański trening matematyki angażuje ciało i wrażliwość dziecka, a powiększone do dużych rozmiarów pomoce edukacyjne zachęcają do mega pracy, która buduje kolejne umiejętności w atmosferze odkrywania i efektu “WOW”. I tak to wygląda, gdy pracujemy nad tabliczką mnożenia!
 

Co będzie się działo na naszych zajęciach?

Na zajęciach zbudujemy pojęcia i sprawności dotyczące działań na liczbach w zakresie 100, które pozwolą dzieciom odkryć i zrozumieć tabliczkę mnożenia. Będzie to ich sprawność, tak jak jazda na rowerze czy łyżwach:

 - od poznania pewnych zasad i właściwości materiałów

 - pierwszych kroków

 - ćwiczeń wstępnych i doskonalących

 przejdziemy do:

- sprawnego poruszania się po tablicy Pitagorasa

- gier i zabaw związanych z tabliczką mnożenia.
 

Materiały Montessori które wykorzystamy do pracy i zabawy:

  • kolorowe perły do doskonalenia pojęcia ilości 

  • tablica setki do doskonalenia działań w zakresie 100 i odkrywania wielokrotności za pomocą konkretu 

  • montessoriańska sensoryczna tablica Pitagorasa do odkrywania kwadratów liczb

  • tablica Pitagorasa do działań na tabliczce mnożenia

  • materiały kreatywne do tworzenia prac pokazujących piękno tabliczki mnożenia;

 

KIEDY:

Zajęcia stacjonarne rozpoczynamy 14 marca i kończymy 18 kwietnia

(6 spotkań, czwartki), będą odbywać się w godzinach: 18:00 - 19:30

25 kwietnia o godz. 18:00 planujemy Święto Tabliczki Mnożenia - dodatkowe zajęcia dla chętnych - dzieci i rodziców, wspólne zabawy z tabliczką mnożenia i warsztaty tworzenia biżuterii inspirowanej tabliczki mnożenia :)

GDZIE:

Pracownia Montessori na Bemowie, ul. Akantu 36 Warszawa

ZAPISZ DZIECKO

UWAGA: jeśli dziecko posiada orzeczenie o potrzebach specjalnych, prosimy o taką informację oraz informujemy, że decyzję o przyjęciu dziecka na zajęcia podejmiemy po rozmowie z rodzicem;

 

CENA:

50 zł wpisowego (opłata bezzwrotna), aby potwierdzić rezerwację dziecka zgłoszonego przez formularz, dane do przelewu otrzymasz w mailu potwierdzającym otrzymanie zgłoszenia;

447 zł  (całkowita opłata za cały cykl zajęć, płatna do 4 marca 2024) - jeśli Ty lub Twoje dziecko uczestniczyliście w jakichkolwiek odpłatnych zajęciach w Pracowni Montessori, podaj ich nazwę w formularzu, aby otrzymać 5% zniżki;

80 zł - dla chętnych opłata za wspólne rodzinne Święto Tabliczki Mnożenia 25 kwietnia - opłata do 15 kwietnia 2024 (informacje i formularz/płatności podamy później)

IMG_20240225_133409271.jpg
IMG_20240225_135343886_edited.png
bottom of page